Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Ogród, który zachwyci każdego

28 listopada 2022 ogród minimalistyczny


Nowoczesne ogrody minimalistyczne zachwycają coraz więcej osób. Nic dziwnego, gdyż w tego typu miejscach dobrze się czują zarówno domownicy, jak i goście odwiedzający gospodarzy. Wiele osób zastanawia się, jak zaaranżować przestrzeń przed domem, by nie zabrakło w niej pięknych kwiatów, wyjątkowych krzewów oraz miejsca do wypoczynku i relaksu. Ważne jest to, by nie zagracić przestrzeni i zastosować sprawdzone rozwiązania, które przyczynią się do tego, że w ogrodzie w okresie letnim będzie można spędzać wiele godzin.

Ogród minimalistyczny – jak go zaaranżować?

Minimalizm odnosi się do filozofii lub sposobu życia, który przedkłada jakość nad ilość. Jak się okazuje w praktyce, nie tak łatwo zastosować minimalizm w ogrodzie. Osoby, które mają sporo przestrzeni przed domem wiedzą o tym najlepiej, gdyż efektowne zaaranżowanie różnych zewnętrznych stref jest nie lada wyzwaniem Dzięki odpowiednim narzędziom, wiedzy i odrobinie pracy można jednak stworzyć przepiękne miejsce, w którym każdy poczuje się naprawdę dobrze.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim bez względu na to, jaką przestrzeń ma się do urządzenia, należy zacząć od odpowiedniego planu i organizacji. Nawet niewielki ogródek przy szeregowcu można zaaranżować gustownie, funkcjonalnie i nowocześnie. Minimalizm jest w trendach wnętrzarskich od kilku lat, dlatego też w sklepach ogrodniczych można znaleźć mnóstwo praktycznych rzeczy, które doskonale sprawdzą się w minimalistycznych ogrodach. Warto poświęcić trochę czasu, by postawić na przydatne przedmioty, które mają znaleźć się na zewnątrz oraz zminimalizować roślinność przed domem, by nie tworzyć tam nadmiernego „bałaganu”. Nie oznacza to jednak, że w takim ogrodzie nie znajdzie się miejsca na uprawy, meble ogrodowe, czy też basen dla dzieci. Wręcz przeciwnie, dobrze rozplanowana przestrzeń z pewnością będzie znacznie łatwiejsza w aranżacji. Wybierz słoneczne miejsce z dobrze przepuszczalną glebą, które ma dostęp do światła słonecznego na co najmniej sześć godzin dziennie. Tam warto posadzić krzewy z owocami, a nawet warzywa. Umieszczenie wielu upraw w bliskiej odległości ale nie bezpośrednio obok siebie maksymalizuje ilość powierzchni użytkowej na działce ogrodowej.

Co powinno znaleźć się w takim ogrodzie?

Każdy ogród powinno się podzielić na strefy. W jednym miejscu powinny być kwiaty lub ozdobne krzewy, w innym drzewka owocowe, a w jeszcze innym warzywa. W ogrodzie warto również stworzyć strefę relaksu. Nie powinno w niej zabraknąć mebli wypoczynkowych lub stołu z krzesłami, przy którym będą odbywać się spotkania rodzinne. Jeżeli w domu są małe dzieci, dla nich także warto zrobić przestrzeń do zabawy na zewnątrz. Niewielka piaskownica, huśtawka w rustykalnym stylu lub niewielki domek do zabawy w rogu będą jak najbardziej strzałem w dziesiątkę. Nie warto zagracać ogrodu dekoracjami takimi jak: sztuczne kwiaty, figurki, fontanny itp. Subtelna kolorystyka, dobre jakościowo meble i narzędzia, efektowne kwiaty – to wszystko przyczyni się do stworzenia pięknego, niebanalnego miejsca.

Jakie ubrania warto mieć w minimalistycznej garderobie?

Redakcja floraplanet.pl

Nasz serwis tworzony jest przez zespół pasjonatów, którzy łączą wiedzę i doświadczenie z różnych dziedzin, aby dostarczać Ci najbardziej wartościowe i inspirujące treści. Naszą misją jest inspirowanie i wspieranie naszych czytelników w tworzeniu pięknych, funkcjonalnych przestrzeni oraz prowadzeniu zdrowego stylu życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

system rynnowy
wertykalne ogrody
ogród minimalistyczny

Jesteś zainteresowany reklamą?