floraplanet.pl

Blog tematyczny o domu, ogrodzie i wnętrzach.

Dom

Czym jest imitacja deski elewacyjnej?

Czym jest imitacja deski elewacyjnej?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się imitacja drewna na elewację. Imitację deski elewacyjnej coraz częściej można spotkać w projektach nowoczesnych elewacji budynków wielorodzinnych oraz jednorodzinnych. Jest to materiał, który wygląda bardzo naturalnie i świetnie podkreśla najważniejsze walory nieruchomości. W ten sposób można mieszkaniu nadać unikatowego designu.

Wybór imitacji deski elewacyjnej

W tym artykule wyjaśnimy, czym jest imitacja deski elewacyjnej, a także wymienimy jej największe zalety. Z reguły imitacje desek elewacyjnych produkowane są z trwałego styropianu lub tworzywa sztucznego. Należy pamiętać, że styropian musi mieć odpowiednie parametry gęstości. Specjalnie zaimpregnowaną masą szpachlową pokryta jest warstwa wierzchnia. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że bardzo szybko i prosto można do odpowiednich rozmiarów dociąć okładziny elewacyjne. Efekt odwzorowujący idealnie desenie naturalnego drewna można uzyskać poprzez właściwe nałożenie szpachli. Wybór imitacji desek elewacyjnych jest bardzo duży, więc każdy bez większego problemu powinien znaleźć coś dla siebie. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się pozytywną opinią. Trzeba dodać, że system imitujący deski elewacyjne nie posiada klasycznych wad, które są charakterystyczne dla drewna naturalnego. W przypadku prawdziwego drewna niezbędna jest specjalistyczna renowacja oraz konserwacja. Wraz z biegiem czasu możliwa jest zmiana koloru elewacji pokrytej drewnem. Imitacje desek elewacyjnych są odporne na zmienne warunki atmosferyczne, a do tego nie absorbują wody. Dzięki temu mogą zachować swoje pierwotne walory. Piękny i naturalnie prezentujący się efekt dekoracyjny jest gwarantowany.

Zalety imitacji deski elewacyjnej

Z pewnością korzystnym cenowo rozwiązaniem jest fasada wykonana z imitacji deski elewacyjnej. Do stolarki drzwiowej i okiennej można bardzo łatwo dostosować kolorystykę. Warto dodać, że bardzo lekkie i łatwe w montażu są imitacje desek elewacyjnych. Żeby zupełnie odmienić wygląd elewacji, wystarczy dobrej jakości klej oraz odpowiednio przygotowane podłoże. Niezwykle ważne są odpowiednie warunki pogodowe, ponieważ przynajmniej 5 stopni Celsjusza powinna wynosić temperatura na zewnątrz. Właśnie dlatego podczas wilgotnych dni nie można przeprowadzać montażu. Nie można tego robić też w czasie silnego nasłonecznienia, ponieważ szybko wysychający klej może mieć gorsze parametry. Można śmiało powiedzieć, że uwagę przyciąga starannie wykonana elewacja domu. Jest to element, który dodatkowo zwiększa wartość nieruchomości. Właśnie dlatego trzeba się postarać, żeby materiały zastosowane na fasadzie były trwałe. Pozytywnymi opiniami zarówno wśród inwestorów komercyjnych, jak i indywidualnych cieszy się nowoczesna imitacja deski elewacyjnej. Zdobi elementy wokół tarasów, okien, a także wejścia do domów. Szczególnie dobrze prezentuje się na nowoczesnych elewacjach. W bardziej stonowanej formie fasady są utrzymane w starych domach. Po przeczytaniu tego artykułu wiesz już, czym jest imitacja deski elewacyjnej.

Udostępnij