Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak optycznie powiększyć pokój? Ciekawe pomysły

6 września 2022 jak optycznie powiększyć pokój


Dobra aranżacja pomieszczenia odgrywa bardzo istotną rolę podczas codziennego funkcjonowania. Niekiedy złe rozstawienie mebli może być kłopotliwe i sprawiać wiele trudności podczas poruszania się po pokoju. Nie każdy ma wielki dom, w którym jest duża przestrzeń. Większość mieszkań i pokoi jest małych, więc trzeba dokładnie przemyśleć, co powinno się znaleźć w każdym z nich. Warto także wybrać rozwiązania, które pozwolą optycznie powiększyć przestrzeń. Jak to zrobić?

Jak optycznie powiększyć pokój bez większych wydatków?

Każda zmiana aranżacji wiąże się najczęściej z dużymi wydatkami. Kupno nowych mebli czy wymiana wyposażenia jest dość kosztowna. Można jednak niewielkim nakładem finansowym zmienić całkowicie wygląd pokoju. Szczególnie warto to zrobić, jeśli pokój jest mały i chciałoby się go optycznie powiększyć. Przede wszystkim w takich pomieszczeniach powinny królować jasne kolory. Ściany powinny być białe lub jasno-szare. Meble także nie mogą być ciemne, gdyż będą zbyt przytłaczać. Nie trzeba oczywiście wymieniać mebli, jeśli są one ciemne lub czarne. W sklepach można znaleźć różnego rodzaju farby do mebli, którymi można pomalować fronty szafek. Dzięki temu nie tylko odświeży się wnętrze, ale będzie można odnowić całkowicie pokój. Dobrze jest kupić także lustro na ścianę, które optycznie powiększa przestrzeń. Nie trzeba od razu iść do sklepu. Można skorzystać z usług szklarza, który wytnie lustro na zamówienie, a koszt będzie niewielki.

Jakie dodatki wybrać do małego pokoju?

Do niewielkich pomieszczeń lepiej nie dokładać zbędnych dekoracji czy dodatków. W małym pokoju powinny znaleźć się jedynie najpotrzebniejsze przedmioty. Warto także zrezygnować z zasłon czy firanek, gdyż te zmniejszają przestrzeń. Na ścianach oczywiście można powiesić obrazki czy zdjęcia, ale najlepiej wybrać jasne ramki, które będą zlewały się z kolorem ściany. Nie powinno zabraknąć lustra, o którym zostało już wspomniane wcześniej. Ważnym dodatkiem jest oświetlenie, które powinno znajdować się nie tylko na suficie, ale także i na ścianach. Dobrze jest wybrać kinkiety o niewielkich rozmiarach lub lampki, które można ustawić na komodzie lub innych szafkach.

Jak zaaranżować niewielki pokój?

Wiadomo, że niewielki pokój powinien być jasny. Powinno się także zrezygnować ze wzorków czy różnego rodzaju struktur. Ważne są nie tylko ściany, ale także podłoga, na której powinien znaleźć się jednolity materiał taki sam, jak w pozostałej części mieszkania. Jednolity kolor sprawia, że każde z pomieszczeń wygląda na większe. Osoby, które uwielbiają tapety, mogą zdecydować się na takie, które mają niewielkie wzorki lub pionowe czy poziome pasy, dzięki którym pokój stanie się bardziej przestrzenny. Bardzo ciekawym pomysłem jest wybranie fototapety z przestrzennym widokiem. Takie rozwiązanie może zdziałać absolutne cuda. Jeśli chodzi o meble, to najlepszy rozwiązaniem są proste nowoczesne bryły. Można wybrać meble na wymiar i zabudować ścianę aż po sufit, dzięki temu pokój na pewno będzie wyglądać na większy.

Jakie ubrania warto mieć w minimalistycznej garderobie?

Redakcja floraplanet.pl

Nasz serwis tworzony jest przez zespół pasjonatów, którzy łączą wiedzę i doświadczenie z różnych dziedzin, aby dostarczać Ci najbardziej wartościowe i inspirujące treści. Naszą misją jest inspirowanie i wspieranie naszych czytelników w tworzeniu pięknych, funkcjonalnych przestrzeni oraz prowadzeniu zdrowego stylu życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak szybko wyremontować mieszkanie
jak optycznie powiększyć pokój
zielnik w kuchni

Zielnik w kuchni

1 września 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?