Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Gdzie warto kupować żywe rośliny?

8 listopada 2022 żywe rośliny


Piękne kwiaty doniczkowe, iglaki, drzewa do sadu – gdzie najlepiej kupować tego typu rośliny? Zobacz porady!

Obecnie rośliny, które możesz kupić w Krakowie, to bardzo szeroka gama ciekawych gatunków doskonałych do ogrodu, na taras, balkon czy też do wnętrza. Gdzie jednak warto je kupować, by rosły zdrowo i zdobiły otoczenie?

Gdzie można kupić żywe rośliny?

Dzisiaj żywe rośliny sprzedawane są przez wiele sklepów, dlatego wiele osób zastanawia się, gdzie najlepiej je zamawiać, aby zakup był udany.

Wśród sklepów, gdzie można kupić żywe rośliny, znajdują się między innymi centra i sklepy ogrodnicze, sklepy budowlano-wykończeniowe mające własne strefy ogrodnicze, markety, dyskonty, szkółki roślin. Sprzedają je również osoby prywatne, a oferty można znaleźć wtedy na portalach ogłoszeniowych, aukcyjnych, w mediach społecznościowych.

Warto też wspomnieć, że obecnie żywe rośliny można również kupować w sklepach działających online. Wtedy są one dostarczane do klienta przez firmę kurierską, pocztę pod wskazany adres.

Jeśli chodzi o rośliny, które możesz kupić w Krakowie, wybór jest zatem bardzo szeroki.

Żywe rośliny – gdzie warto je kupić?

Miejsce zakupu żywych roślin wbrew pozorom ma duże znaczenie, ponieważ to od niego będzie zależeć stan rośliny oraz to, czy zakup będzie udany. Może bowiem zdarzyć się, że sprzedawana roślina tylko na pozór wygląda dobrze, natomiast tak naprawdę jest mocno osłabiona, przelana, wyschnięta, więc może się nie przyjąć, zmarnieć i trzeba będzie ją wyrzucić.

Najczęściej jako miejsca do zakupu roślin poleca się sklepy i centra ogrodnicze. Gdy chodzi wtedy o rośliny, które możesz kupić w Krakowie, także są one dostępne w takich miejscach.  Dlaczego warto zamawiać je właśnie tam? Ponieważ są one odpowiednio pielęgnowane i ryzyko, że roślina zmarnieje, jest wtedy niższe.

Niestety, w wielu sklepach, których domeną nie jest sprzedaż roślin, można spotkać się z roślinami w złym stanie, które mogą wyglądać dobrze w momencie zakupu, ale tak naprawdę mogą nie nadawać się do dalszej uprawy. Ich zakup będzie wtedy stratą pieniędzy.

Czy warto zamawiać żywe rośliny w internecie?

Obecnie bardzo popularne jest też zamawianie roślin w internecie. Czy to bezpieczna i warta uwagi propozycja?

Zasadniczo zakup roślin online jest możliwy i mogą być one dostarczone do klienta bez uszczerbku, natomiast ryzyko ich zniszczenia w trakcie transportu istnieje. Gdy nie będą właściwie zabezpieczone, wtedy zakup będzie po prostu nieudany, co może powodować też trudności z odzyskaniem pieniędzy od sprzedającego.

Należy więc wybierać sklepy internetowe, które mają dobre opinie w zakresie sprzedaży roślin w internecie. Wtedy ryzyko to będzie niższe.

Na co uważać przy zakupie roślin?

  • Sprawdź, czy roślina nie ma nadmiernie suchej albo przelanej gleby.
  • Łodygi i liście powinny mieć żywy kolor, powinny być elastyczne, niepołamane.
  • Zwróć uwagę, czy na roślinie nie widać szkodników, które mogą przejść na inne Twoje rośliny.
  • Zobacz, czy roślina ma dobrze rozwinięty system korzeniowy.

Jakie ubrania warto mieć w minimalistycznej garderobie?

Redakcja floraplanet.pl

Nasz serwis tworzony jest przez zespół pasjonatów, którzy łączą wiedzę i doświadczenie z różnych dziedzin, aby dostarczać Ci najbardziej wartościowe i inspirujące treści. Naszą misją jest inspirowanie i wspieranie naszych czytelników w tworzeniu pięknych, funkcjonalnych przestrzeni oraz prowadzeniu zdrowego stylu życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

system rynnowy
wertykalne ogrody
ogród minimalistyczny

Jesteś zainteresowany reklamą?