floraplanet.pl

Blog tematyczny o domu, ogrodzie i wnętrzach.

Dom

Czym są systemy zasilania gwarantowanego? Definicja, działanie, przeznaczenie

Czym są systemy zasilania gwarantowanego? Definicja, działanie, przeznaczenie

Zasilanie gwarantowane jest obecnie używane w wielu obiektach po to, aby zadbać o ich bezpieczeństwo. Czym dokładnie są te systemy?

W razie pojawienia się zagrożenia jak pożar duże znaczenie ma zasilanie, które powinno stale działać. Do tego celu wykorzystywane są specjalne systemy nazywane systemami zasilania gwarantowanego albo zasilania centralnego. Dokładnych informacji udziela firma montująca u klientów zasilanie gwarantowane awex.eu.

Czym są systemy zasilania gwarantowanego?

System zasilania gwarantowanego albo centralnego jest rodzajem systemu współpracującego z instalacją elektryczną, którego celem jest zapewnienie stałego zasilania w danym budynku, nawet w przypadku pojawienia się zagrożenia pożarowego, ale również wtedy, gdy dochodzi do awarii instalacji, braku w dostawach prądu.

Aktualnie takie systemy są instalowane w wielu obiektach – wskazuje firma wykonująca zasilanie gwarantowane awex.eu. Dzięki nim można zadbać o maksymalny poziom bezpieczeństwa oraz zminimalizować koszty związane z pojawieniem się problemów na skutek zagrożeń.

Jak zbudowane są systemy zasilania gwarantowanego?

Tego typu systemy bazują na odpowiednich urządzeniach oraz przewodach pozwalających na zachowanie sprawnego działania instalacji elektrycznej nawet w obliczu zagrożenia.

Głównym elementem systemów zasilania gwarantowanego są zasilacze awaryjne, nazywane również zasilaczami UPS. Celem tego typu zasilaczy jest zapewnienie dostępu do prądu, gdy dochodzi do przerw w jego dostawie. Zasilacze tego typu są oferowane w wielu wariantach, dlatego też mogą być one dobrane konkretnie do danej instalacji, zasilanych urządzeń, co pozwoli na uzyskanie zaopatrzenia w prąd nawet przy dłuższych przerwach w zasilaniu.

Ważnym elementem systemów zasilania gwarantowanego są również odpowiednie przewody oraz puszki do przewodów. Powinny być one odporne na ogień, wysokie temperatury, co pozwala na zachowanie ich sprawnego działania przez określony czas, na przykład do godziny w przypadku pojawienia się zagrożenia.

Jak wskazuje pracownik firmy wykonującej zasilanie gwarantowane awex.eu, również bardzo duże znaczenie ma tutaj wykorzystana centrala sterująca, której zadaniem jest automatyczne włączenie systemu w razie pojawienia się zagrożenia.

Zasilanie gwarantowane – jakie ma zastosowanie?

Aktualnie systemy zasilania gwarantowanego pojawiają się coraz częściej w wielu obiektach, szczególnie tych, gdzie ważne jest utrzymanie sprawnego działania instalacji elektrycznej przez długi czas.

Wśród przykładowych miejsc, gdzie wykorzystuje się systemy zasilania gwarantowanego, znajdują się między innymi:

  • serwerownie
  • firmy produkcyjne
  • firmy przemysłowe
  • obiekty handlowe
  • biurowce
  • obiekty służb
  • obiekty infrastrukturalne
  • obiekty komunalne

Aby zrealizować system zasilania gwarantowanego w obiekcie, warto zdecydować się na skorzystanie z pomocy firmy posiadającej w tym obszarze dużą wiedzę oraz doświadczenie. Może ona wtedy kompleksowo stworzyć system, który zapewni najwyższy poziom efektywności i bezpieczeństwa.

Udostępnij