floraplanet.pl

Blog tematyczny o domu, ogrodzie i wnętrzach.

Porady

Jak urządzić przedpokój w bloku – pomysły i inspiracje

Jak urządzić przedpokój w bloku – pomysły i inspiracje

Urządzenie przedpokoju jest bardzo często dość kłopotliwe. Szczególnie w blokach jest to ciężkie zadanie, gdyż korytarz jest najczęściej bardzo wąski i dość mały. Jak urządzić przedpokój w bloku, aby zmieściła się tam szafa? Czy warto wybrać meble na wymiar, a może gotowy zestaw do przedpokoju?

Korytarz w bloku – jak urządzić?

Wąski i długi, taki jest zazwyczaj przedpokój w bloku. Jest jednak sposób, aby można było go dobrze zaaranżować. Producenci mebli oferują bardzo wiele ciekawych rozwiązań, które nadają się do niewielkich pomieszczeń. Ważne jest, aby zaplanować, co powinno znaleźć się w przedpokoju oraz zdecydować, jakie kolory wybrać. Przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, do którego się wchodzi, przekraczając próg mieszkania. Z tego względu warto zaaranżować tę przestrzeń stylowo i z klasą. Na pewno powinno znaleźć się miejsce na okrycia wierzchnie. Może to być wieszak lub szafa. Przyda się oczywiście szafka na buty oraz siedzisko. Szczególnie w mieszkaniu, w którym są małe dzieci lub osoby starsze, niezbędne jest krzesełko czy pufa, na której będzie można usiąść podczas zakładania i ściągania obuwia.

Jakie meble do przedpokoju wybrać?

Jeśli korytarz w bloku jest wąski i mały to najlepiej zdecydować się na meble na wymiar. Wówczas będzie można dokładnie zaaranżować każdy kąt i wybrać meble, które nie zagracą całego przedpokoju. Fachowiec dokładnie wymierzy szerokość mebli i dobierze je do powierzchni. Bardzo ważne jest to, aby w przedpokoju zostało wystarczająco miejsca na wniesienie do mieszkania większych gabarytowo przedmiotów, takich jak sofa czy lodówka. Można także skorzystać z tańszej opcji i wybrać gotowe zestawy mebli. Wielu producentów oferuje wąskie szafki na buty czy wieszaki z siedziskiem, które nie zajmują dużo miejsca, a przy tym wyglądają bardzo pięknie i nowocześnie. Do niewielkiego przedpokoju najlepiej wybrać jasne meble, które optycznie powiększą przestrzeń. Również duże lustro na ścianie będzie świetnym rozwiązaniem.

Dodatki do przedpokoju

Wiadomo, że przedpokój jest niejako wizytówką całego mieszkania. Warto zatem postawić nie tylko na dobrej jakości meble, które będą pasować do wystroju całego mieszkania, ale także na dodatki, które mogą stworzyć niepowtarzalny klimat. Na ścianie nie może zabraknąć lustra. Można wybrać duże lustro, w którym będzie można zobaczyć całą sylwetkę lub mniejsze, które zawiśnie nad komodą. Dobrze jest ramę lustra dopasować do mebli, dzięki temu będą tworzyć spójną całość. Do tego znakomicie będą pasować ramki ze zdjęciami. Rodzinna galeria zdjęć z pewnością będzie fajnym dodatkiem, który ociepli wnętrze. Na ścianie można powiesić kwiatka w pięknej doniczce. Jeśli korytarz jest większy, to można zdecydować się na stojący kwietnik, który będzie przepiękną ozdobą. Do niewielkiego przedpokoju nie warto wybierać większej ilości dodatków, gdyż może to przytłoczyć całe wnętrze. W takim pomieszczeniu w zupełności wystarczy lustro i ramki ze zdjęciami. Nie wolno zapomnieć o dobrym oświetleniu. Jeśli górne światło jest niewystarczające, to można na ścianie powiesić kinkiety, które doświetlą ciemniejsze kąty.

Udostępnij