Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Czy warto urządzić pokój w stylu loft?

28 listopada 2022 pokój w stylu loft


W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się pokój w stylu loft. Warto mieć świadomość, że jest to styl ceniony przez singli oraz artystyczne dusze.

Czym jest styl loftowy?

W tym artykule podpowiemy, jak urządzić mieszkanie w tym stylu. Surowość wykończeń jest bardzo ważną częścią stylu loftowego. Do tego trzeba dobrać odpowiednie dodatki. Kluczowe znaczenie ma oczywiście klimat takiego miejsca. Pomieszczenie powinno być funkcjonalne, ale przygotowane z wyczuciem. Nie można zgubić magii minimalizmu, ale można trochę zaszaleć. Chodzi tu przede wszystkim o brak ozdób i zbędnych przedmiotów. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że deweloperzy chętnie budują mieszkania w stylu loftowym, bo na takie nieruchomości jest bardzo duży popyt. Można śmiało powiedzieć, że duża przestrzeń jest najważniejsza w mieszkaniu. Punkt wyjścia to również wysoko umieszczony sufit. Zmniejszenie ilości ścian też planuje się w stylu lotftowym. Czasami mniejsze pokoje mogą się łączyć w jeden większy. Dodatkowo światło też jest ogromną wartością. Postaw na duże okna, a zapewnisz sobie naturalne oświetlenie. Jest to również duża oszczędność na rachunkach za prąd. Wśród naturalnych elementów można wymienić żarówki, drabiny, pręty oraz kable. Dekoracyjne dodatki sprawdzą się doskonale, ale trzeba uważać, żeby nie przesadzić. Pod względem kolorystyki mieszkanie także powinno być minimalistyczne. Ciekawe kolory to przede wszystkim stylowa czerń, biel, szarość oraz chłodny beż. Wybór kolorów jest bardzo duży, dlatego każdy bez większego problemu może znaleźć odpowiedni dla siebie. Z pewnością styl loftowy jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Między innymi dlatego zyskał mocno na popularności. Z pewnością jednak nie jest to odpowiedni styl dla wszystkich. Do osób, które najbardziej cenią sobie klasyczne rozwiązania, może nie przemówić zbytnia surowość. Dotyczy to również osób, które marzą o domu w klimacie rodzinnym.

Urządzenie mieszkania w stylu loftowym

Styl loftowy jest raczej mało przytulny za sprawą otwartych i dużych przestrzeni. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku osób, które szukają oryginalności i zimnej atmosfery. Taki styl poleca się singlom oraz artystycznym duszom. Korzystny wygląd sprawia, że metraż jest zdecydowanie większy. Ma to dodatkowy wpływ na ogromne ilości naturalnego światła. Niestety dla kieszeni niektórych inwestorów mogą być zbyt duże koszty ogrzewania takiego mieszkania. Nierozłączną częścią loftu są betonowe podłogi oraz odsłonięte kable. Nie zmienia to jednak faktu, że dzieci w takim mieszkaniu również będą czuły się dobrze. Trzeba oczywiście uważać, bo dzieci lubią wchodzić w każdy zakamarek domu. Bardzo popularne w tego typu mieszkaniach są następujące materiały: naturalne drewno, metal, beton oraz cegła. Oznacza to, że duże ilości pieniędzy może pochłonąć sam proces aranżacji wnętrza. Oczywiście niektóre materiały posiadają duże tańsze zamienniki, tylko trzeba dobrze poszukać. Trzeba mieć świadomość, że zamienniki wyżej wymienionych materiałów mogą mieć zdecydowanie gorszą jakość. Lepiej dołożyć trochę pieniędzy i być spokojnym o wszystko.

Jakie ubrania warto mieć w minimalistycznej garderobie?

Redakcja floraplanet.pl

Nasz serwis tworzony jest przez zespół pasjonatów, którzy łączą wiedzę i doświadczenie z różnych dziedzin, aby dostarczać Ci najbardziej wartościowe i inspirujące treści. Naszą misją jest inspirowanie i wspieranie naszych czytelników w tworzeniu pięknych, funkcjonalnych przestrzeni oraz prowadzeniu zdrowego stylu życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

pokój w stylu loft
drewno w salonie

Jesteś zainteresowany reklamą?