floraplanet.pl

Blog tematyczny o domu, ogrodzie i wnętrzach.

Porady

Jak dobrać zasłony do karnisza?

Jak dobrać zasłony do karnisza?

Zamierzasz zakupić nowe zasłony do swojego domu lub mieszkania? Weź pod uwagę parametry karnisza! Zobacz, jak dobrać odpowiedni rodzaj zasłon, które będą prezentowały się efektownie i będą łatwe w użytkowaniu!

Jakie zasłony można powiesić na karniszach drążkowych i szynowych?

Dwa główne rodzaje karniszy dostępnych obecnie w sprzedaży to karnisze drążkowe oraz szynowe – wskazuje pracownik sprzedający zasłony w voppi.eu. Wobec tego duże znaczenie ma dobór odpowiednich zasłon do rodzaju zastosowanego karnisza.

Najwięcej możliwości dają w tym przypadku karnisze drążkowe, które składają się z drążka umieszczonego na uchwycie. Na takim karniszu powiesić można zasłony wielu typów, na przykład jak zasłony z tunelem, metalowymi kółkami, zasłony z szelkami. Również można zastosować na nich tradycyjne żabki na kółkach lub wykorzystać systemy z haczykami.

Z kolei w przypadku karniszy szynowych można wykorzystać tylko określone rodzaje zasłon. Są to zasłony zwykłe, które wiesza się na żabkach, a także zasłony przeznaczone do podwieszenia na haczykach.

Długość zasłon – jak dobrać ją do karnisza?

Gdy dobieramy zasłony pod kątem długości, musimy uwzględnić wysokość, na której powieszony jest karnisz – podpowiada pracownik odpowiadający za zasłony w voppi.eu.

Najlepiej umieścić karnisz na wysokości, która pozwoli na wykorzystanie zasłon o standardowych długościach. Są one dostępne głównie w długości 250 cm lub 300 cm, ale niektóre firmy oferują też zasłony gotowe o długościach 260 cm czy 270 cm. Można też spotkać się z zasłonami krótszymi.

Przy wieszaniu karnisza warto więc pamiętać o tym, aby zastosować odpowiednią wysokość, ponieważ dzięki niej kupowanie nowych zasłon będzie wtedy znacznie łatwiejsze.

Gdzie kupić modne zasłony?

Chcesz zdecydować się na kupno modnych zasłon? Sprawdź już teraz dostępne zasłony w voppi.eu, w którym czeka na Ciebie wiele stylowych modeli do różnych pomieszczeń.

W ofercie sklepu dostępne są między innymi zasłony jednolite, w kwiaty, z dekoracjami. Są to zasłony o różnych długościach, dlatego można dobrać je do pomieszczenia również pod tym względem.

Jak dobrać zasłony do stylu wnętrza i karnisza?

Aby uzyskać spójny efekt, warto również uwzględnić styl zasłon oraz karnisza oraz całego pomieszczenia. Jakie zasłony będą pasowały do nowoczesnych wnętrz, a jakie można wykorzystać w tych klasycznych czy rustykalnych?

Do nowoczesnych aranżacji często stosowane są zasłony o minimalistycznym wyglądzie, jednolite, ale z ciekawych tkanin, na przykład z weluru. Atrakcyjny efekt można uzyskać też wtedy, gdy wybierze się zasłony z dekoracyjnymi elementami, na przykład wycinane czy z naszytymi pasami z dżetów.

Uniwersalne zastosowanie mają natomiast zasłony jednolite z prostych tkanin lnianych oraz z płóciennym splotem. Można wykorzystać je wtedy zarówno w aranżacjach o nowoczesnym, jak i klasycznym wystroju.

Do wnętrz klasycznych, rustykalnych można wykorzystać też zasłony drukowane, na przykład we wzory kwiatów lub ornamenty, które pozwolą na ożywienie pomieszczenia.

Udostępnij